Mot i vranët e me reshje shiu

Mot i vranët e me reshje shiu

Në Shqipëri sot do të mbizotërojë një mot i kthjellët dhe me alternime vranësirash, por që do të sjellin reshje lokale shiu në tërë territorin.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku në zonat malore do të lëvizin nga 3 deri në 11 gradë Celsius, në zonat e ulëta nga 7 në 23 gradë dhe në zonat bregdetare nga 10 në 23 gradë Celsius.

Gjatë darkës do të ketë shtim të vranësirave ku për pasojë dita e hënë do jetë me reshje më të dendura të shiut.

Era do të fryej në drejtim Jugor me forcë valëzimi deri në 7 ballë.