Sot mbi vendin tonë pritet të mbretërojë mot me vranësira dhe me reshje shiu e bubullima, kurse temperatura do të pësojë rënie.

Sot mbi vendin tonë pritet të mbretërojë mot me vranësira dhe me reshje shiu e bubullima, kurse temperatura do të pësojë rënie.

Herë pas here në male do të bjerë, sidomos nga fundi të ditës dhe gjatë natës.

Do të fryjë një erë mesatare dhe e fortë, veriperëndimore, në mëngjes në jug dhe lindje, e intensitetit të dobët.

Temperatura më e ulët do të lëvizë nga 6 në 12, kurse më e larta nga 10 në 16 gradë./21Media