Në Kosovë nesër pritet të mbajë mot me diell.

Në Kosovë nesër pritet të mbajë mot me diell.

Temperatura minimale është 9 gradë Celsius ndërsa temperatura maksimale pritet të jetë 33 gradë Celsius.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik nuk parashihet të ketë reshje deri ditën e shtune apo të dielën.
Do të fryjë erë kryesisht nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-7m/s.