Kështu janë maskuar

Kështu janë maskuar

Festën e Halloween-it, apo siç njihet ndryshe “Nata e shtrigave” e kanë mirëpritur shumë personazhe të njohura për publikun, shkruan rtv21.tv

Edhe dy motrat e njohura të estradës, këngëtaret Adelina dhe Zanfina Ismaili janë maskuar për këtë festë.

Në rrjetin social Instagram, Zanfina ka publikuar një fotografi në të cilën bashkë me Adelinën shihen të maskuara.

 

View this post on Instagram

 

Halloween 2019 with @adelinaofficiel /Pulp Fiction me as Mia Wallance(Uma Thurman) and sissy like pagan witch

A post shared by . (@zanfina.ismaili) on

Halloween, konsiderohet të jetë dita e rikthimit të shpirtrave të vdekur, shtrigave me fshesë, maceve të zeza, errësirës dhe çdo gjëje të frikshme. Kjo festë edhe pse me imazhe të frikshme, festohet edhe nga fëmijët. Përpos maskave të frikshme, shenja e kësaj feste vazhdon të mbetet kungulli.

Halloweeni festohet çdo vit me 31 tetor./21Media