Motrat Mustafa janë ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Me zërin e veçantë dhe stilin e tyre, ato janë ndër emrat më të pëlqyer të muzikës popullore.

Sot për familjen Mustafa është ditë e veçantë, pasi që nëna dhe motra e tyre Kumrija sot festojnë ditëlindjet.

Safetja dhe Sahidja përmes Instagramit të tyre të përbashkët kanë zgjedhur fjalët më të mira për ta uruar nënën dhe  motrën e tyre.

Në këtë urim ato kanë shkruar edhe disa vargje të këngës “Qika e nanës”, pjesë e së cilit është edhe nëna e tyre.

 Kujtojmë që, vitin e kaluar tetë Motrat Mustafa kanë publikuar projektin “Qika e nanës”, pjesë e së cilit është edhe nëna e tyre. Ndërkohë, projekti deri tani në Youtube ka 16 milionë klikime./21Media