“The Mountain Between Us” është një film amerikan që trajton zhanret romancë-tragjedi

“The Mountain Between Us” është një film amerikan që trajton zhanret romancë-tragjedi

Filmi është drejtuar nga regjisori Hany Abu-Assad, dhe është bazuar në novelën me të njëjtin emër të Charles Martin, shkruan rtv21.tv.

Filmi përmban aktorët e famshëm Idris Elba dhe Kate Winslet, që luajnë rolin e një doktori dhe një gazetareje respektivisht, që mbesin të bllokuar në një mal të largët pas rrëzimit të avionit të tyre.

Filmi do të shfaqet në kinema nga data 20 tetor, pamjet e para mund t’i ndiqni në vazhdim:

/21Media