Rep-artisti i mirënjohur ferizajas, Mozzik ka kohë që është në përgatitje të albumit të ri muzikor. Sot artisti ka bërë të ditur se ky album do të publikohet më 31 korrik, e deri më atë datë do të publikohen tri këngë që janë pjesë e albumit.

Ai po ashtu ka bërë të ditur edhe titujt e këngëve të albumit, disa prej të cilave janë publikuar më herët nga ai. Në këtë album janë edhe tri bashkëpunime, ai me Unikkatilin, me Kidën dhe Getinjon, shkruan rtv21.tv

“3 Kong me spote dalin deri me 31 KORRIK qe jon pjese e Albumit, e me 31 korrik del komplet albumi 🔥🔥🔥 #MozzArt #2EURO.Sa po presin Albumin ?”, ka shkruar ai krahas fotografisë.

Në kopertinën e albumit të Mozzik shihen prindërit dhe vëllai i tij. Duket se ky album është dedikim për familjen e tij, e cila i qëndroi pranë në çdo sukses rep-artistit./21Media