Reperi thyen heshtjen, tregon shumëçka rreth lidhjes me Loredanën

Reperi thyen heshtjen, tregon shumëçka rreth lidhjes me Loredanën

Mozzik heshti për një kohë të gjatë, por tani ka vendosur të flas haptazi për lidhjen e tij me Loredanën.

Në një intervistë nëpërmjet Skype-it për “20 Minuten”, Mozzik foli për profesionin e tij dhe ish-partneren.

Reperi tregoi se e pëlqen shumë Zvicrën, sidomos njerëzit për të cilët thotë se janë të zellshëm dhe punojnë shumë, përcjell rtv21.tv

I pyetur se si arriti të bëhej një ndër reperët më të suksesshëm kosovar, Mozzik tha se këtë e arriti me shumë punë.

Si një zviceran”, tha reperi duke qeshur.

Tutje reperi nga Ferizaj bëri të ditur se të lumtur në jetë e bën familja, vajza Hana dhe puna e tij, jo makinat dhe bizhuteritë e shtrenjta. Për këto të fundit ai thotë se pozon me to shkaku se janë stil i jetës së reperëve.

Ai ka ritheksuar se këngën “Dhelpër dinake” nuk ia kushtuar askujt dhe se është këngë që e ka shkruar dy vjet më parë.

Ndërkaq për ish-partneren e tij Loredanën, tha se nuk do të fliste kurrë keq për të, pasi ajo është nëna e vajzës së tij.

Në intervistë Mozzik ka kujtuar takimin e parë me reperen.

Unë i shkrova në Instagram dhe mendova: “Çfarë gruaje e shkëlqyer”. Pastaj prita një javë për t’i shkruar përsëri. Në ditën e Shën Valentinit katër vjet më parë, u takuam për herë të parë. Shkuam në një restorant dhe të gjithë na shikuan. Në një moment i thashë Lorit: ‘Eja, le të shkojmë’”, tha Mozzik.

Në pyetjen se pse janë ndarë, Mozzik u përgjigj shumë shkurtë duke thënë “thjesht nuk funksionoi më”, përcjell rtv21.tv

“20 Minuten: Çfarë ndodhi?

Mozzik: Gjërat private. Kjo mund të ndodhë për të gjithë.

20 Minuten: A je i trishtuar?

Mozzik: Jo. Koha me Loredana ishte e shkëlqyeshme. Por ndonjëherë ka një moment të tillë në jetë, dhe kjo është kur u ndava me Lorin. Por do ta respektoj për një jetë të tërë.

20 Minuten: Sa herë e shihni vajzën tuaj të vogël?

Mozzik: Unë jam në kontakt me të çdo ditë përmes video-ve. Herën e fundit që e pashë live ishte para dy muajsh. Më mungon Hana çdo ditë. Por unë do ta shoh Hanën në dhjetor sepse ajo ka ditëlindjen. Mezi pres.

20 Minuten: Pas kujt vjen Hana?

Mozzik: (Qesh) Pas meje, ajo është mini-mua.

20 Minuten: Nëse shkurorëzoni, do të humbni lejen tuaj të qëndrimit në Zvicër. A është ky problem për ju?

Mozzik: Jo, nëse ligji thotë kështu, kështu është dhe unë e respektoj atë. Divorci tani është në rrugëdalje. Por jam i sigurt se do të marr një vizë pune për koncertet e mia më pas.

20 Minuten: Thuhet se paratë ishin një arsye për ndarjen tuaj. A është e vërtetë?

Mozzik: Jo. Sigurisht, kemi biseduar për para, ashtu si çdo çift që bën”.

I pyetur se çfarë personi është Loredana, Mozzik tha se “ajo ka një zemër të madhe dhe i do njerëzit. Por ajo duhet të ndryshojë”. Reperi nuk pranoi të tregoj se në çfarë mënyre me arsyetimin se ajo e di vetë.

Poashtu nuk pranoi të flas se sa të rëndësishme janë paraja dhe luksi për ish-partneren, dhe në pyetjet për rastin me çiftin zviceran. Mozzik vetëm kujtoi ditën kur Policia zvicerane mbërriti në derën e shtëpisë së tyre.

Po. Ishte ora tre ose katër pasdite. Zyrtarët silleshin ashtu siç duhet dhe unë u ofrova diçka për të pirë dhe të hanin. Hëngrëm luleshtrydhe së bashku. Unë isha në shok dhe nuk e dija se për çfarë bëhej fjalë. Vazhdova ta pyesja veten: “Çfarë po ndodh tani? Çfarë ndodhi?” Ishte një ndjenjë shumë e keqe”, tha Mozzik duke shtuar se “Policia kreu një kontroll në shtëpi. Unë mendoj se morën fatura. Pastaj Loredana duhej të shkonte me ta për t’iu përgjigjur disa pyetjeve. Ndërkohë, unë kam qenë duke pritur me Hana në shtëpi. Më pas e mora Lorin”.

Më pas reperi tha se shpreson që ajo nuk e mashtroi çiftin zviceran.

Edhe sikur të dal që ajo e bëri, unë do të mendoja se nuk e bëri. Ajo është nëna e vajzës time dhe gjithmonë do ta përkrahi”, tha reperi.

Në pyetjen se a dashuron ende, Mozik tha se “Sigurisht që më pëlqen ajo”./21Media