14 viktima,  519 të infektuar nga 1. 407 testime, 926 të shëruar

14 viktima,  519 të infektuar nga 1. 407 testime, 926 të shëruar

14 person të prekur nga Covid-19 kanë vdekur në 24 orët e fundit, njoftoi Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik. Janë konfirmuan 519 raste të reja të infektimit nga 1 mijë e 407 testime dhe janë shëruar  926 persona.
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj, ka njoftuar se është aplikuar për sigurimin e vaksinës kundër Covid-19,  20 për qind e të cilave do të jepen falas. Disa nga qytetarët janë shprehur se nuk do ta marrin këtë vaksinë.(Teksti-Aurela ELSHANI, kamera-Kushtrim RRMOKU )./21Media