MTV bën të ditur listën e këngëtarëve në MTV EMA 2022

Ka më pak se dy javë deri në ceremoninë dedikuar muzikës MTV EMA që do të mbahet në Düsseldorf të Gjermanisë. Tashmë është bërë e ditur se nikoqirë të saj do të jenë ylli kosovar me famë botërore, Rita Ora, dhe bashkëshorti i saj, regjisori Taika Waititi.

MTV javë më parë njoftoi për një radhë këngëtarësh që do të interpretojnë në skenë për publikun, në mesin e tyre edhe Bebe Rexha e Ava Maks.

E ditë më parë bëri të ditur edhe për disa këngëtarë të tjerë. Ata janë: Stormzy, Gayle, OneRepublic, Kalush Orchestra, Spinall, Äyann a dhe Nasty C.

Stormzy dhe Gayle janë të nominuar për çmime këtë vit.

Listën e të nominuarve e kryeson Harry Styles me shtatë sosh, përfshirë këtu kategoritë: artisti më i mirë, kënga më e mirë dhe videoja më e mirë.

Taylor Swift vjen pas tij me gjashtë nominime.

Cremonia e sivjetme MTV EMA do të ransmetohet live në MTV në më shumë se 170 vende, me datën 13 nëntor.

Ky vit shënon vitin e gjashtë që Gjermania do të jetë nikoqire e kësaj ngjarjeje./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button