Në ndeshjen e mbrëmshme të Kosovës me Greqinë portieri Arijanet Muriç u konsiderua si hero pasi që priti penalltinë e goditur nga kapiteni i Greqisë, Anastasios Bakasetas.

Muriç me anë të një postimi në “Instagram” ka publikuar një fotografi me fanellën e Kosovës, derisa ka shkruar: “Emocione”.

 

View this post on Instagram

 

emotions 🇽🇰

A post shared by Arijanet Muric (@aromuric49) on

Ndryshe, Greqia dhe Kosova barazuan pa gola mbrëmë në kuadër të Ligës C të Kombeve.