Ftubollisti kosovar,  Vedat Muriqi ka mbërritur në Romë për t’iu nënshtruar testeve mjekësore të hënën në mëngjes para se të nënshkruajë marrëveshje me Lazion.

Me të mbërritur në aeroportin e kryeqytit italian, Murqiqi u fotografua nga fansat me shallin e Lazios rreth qafës.

 

Gjatë kësaj jave, Fenerbahce dhe Lazio arritën marrëveshje në vlerë rreth 20 milionë euro për shërbimet e Muriqit, i cili do të zyrtarizohet te klubit nga Serie A të hënën.  /21Media