Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi dje prezantua te Lazio duke zyrtarizuar kalimin në Serie A.

Muriqi  në Lazio mori fanellën me numër 94 dhe bëri hapin e madh në karrierë. Muriqi në Fenerbahçe arriti një sukses të madh duke shkëlqyer thuasje në çdo ndeshje.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Muriqi u shpreh falënderues për përkahjen e madhe që e pat nga klub turk. /21Media 

 

View this post on Instagram

 

Teşekkürlerimle.

A post shared by Vedat Muriqi (@vedatmuriqi) on