Sulmuesi shqiptar, Vedat Muriqi ka qenë njëri prej futbollistëve më të mirë te Fenerbahçe këtë sezon.

Falë paraqitjeve të mira, klubet si West Bromi, Roma dhe Lazio janë duke e vëzhguar situatën e futbollistit.

Në afatin kalimtar veror, të tri klubet do të synojnë transferimin e Muriqit.

Këtë edicion, Muriqi ka shënuar 17 gola në 35 ndeshje zyrtare dhe ka dhuruar shtatë asistime.

West Bromi ka shprehur interesimin më serioz për Muriqin deri më tani, por klubi anglez do të tentonte transferimin e tij vetëm nëse inkuadrohen në Premierligë.

Ndryshe, derbi i Fenerit me Besiktasin luhet sonte nga ora 20:00 dhe Muriqi do të luajë nga minuta e parë.