Cfare thote Raporti evropian për fushatën dezinformuese amerikane në Kosovë?

Cfare thote Raporti evropian për fushatën dezinformuese amerikane në Kosovë?

Edhe në kohë pandemie Kosova jonë konsumon shumë politikë.  Tërhoqi vëmendje publikimi i raportit i bërë për Parlamentin Evropian.  Në këtë raport vihet në dukje se qeveria e Albin Kurtit u rrëzua nga një operacion dezinformues amerikan.  Sipas raportit, Isa Mustafa dhe Kadri Veseli dezinformuan, ndërsa Grenell e rrëzoi Albin Kurtin./21Media