Mustafa: LDK nuk shfrytëzon asnjë të drejtë për negociata me ndonjë subjekt tjetër

Mustafa: LDK nuk shfrytëzon asnjë të drejtë për negociata me ndonjë subjekt tjetër

Kreu i LDK-së Isa Musta, ka deklaruar në emisionin Argumetn Plus, se nëse nuk arrihet marrëveshja e koalicioni me VV-në, LDK shkon në opozitë. Ai thotë se në asnjë variant LDK  nuk hynë në koalicion me PDK-në dhe se nuk shfrytëzon asnjë të drejtë për negociata me ndonjë subjekt tjetër politik. Ndër të tjera, Mustafa ka theksuar se ende nuk janë marrë vesh me VV-në për ndarjen e posteve qeveritare./21Media