Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, në një intervistë ekskluzive për RTV21, kërkon nga subjektet politike bashkëpunim për gjetjen e një zgjidhje për postin presidentit pas dorëheqjen së Hashim Thaçit nga kjo pozitë. Sipas tij, posti i presidentit nuk duhet ta dërgoj vendin në zgjedhje.

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, ndër të tjera ka folur edhe për Gjykatës Speciale, dialogun me Serbinë, dhe mundësisë për zgjerimin e koalicionit qeverisës?


Intervistën e plotë mund ta ndiqni sot pas edicionit qendror të lajmeve 21LIVENEWS. /21Media