Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka uruar presidentin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

Në llogarinë e tij në Facebook, Mustafa ka shkruar se SHBA-ja bëri zgjedhjen e merituar.

SHBA, bëri zgjedhjen e merituar. Demokrati Joe Baiden mori përkrahje te gjerë për President të shtetit më të fuqishëm në botë. Miku dhe përkrahësi i Kosovës! Pata rastin ta takoj dhe të bisedoj disa herë me këtë njeri të mrekullueshëm. Urime Amerikë!“, ka shkruar Mustafa./21Media