Rafael Nadal është një nga tenistët më të famshëm të të gjitha kohërave

Rafael Nadal është një nga tenistët më të famshëm të të gjitha kohërave

Ai gjithashtu është fans i të bardhëve, dhe shpreson se klubi i Zinedine Zidane do të mund të triumfojë në Cardiff, duke i ndihmuar atij që të festojë 30 vjetorin e lindjes, shkruan rtv21.tv.

Nadal mbush 30 vjet gjatë ditës së shtunë, kur është edhe loja, dhe edhe pse është duke u paraqitur në French Open, dhurata më e mirë për të do të ishte fitorja e Real Madridit.

Finalja e Ligës së Kampionëve do të zhvillohet nesër me fillim nga ora 20:45./21Media