Vetëvendosje nuk ka zhvilluar diskutuar çështjen e koalicioneve parazgjedhore .

Arbërie Nagavci nga ky subjekt politik në emisionin “Argument Plus” në RTV21 është shprehur e bindur që Vetëvendosje do dalë e para dhe nuk do të ketë nevojë për koalicone.

Megjithatë ajo nuk e ka përjashtuar mundësinë e bashkëpunimit me Vjosa Osmanin./21Media