Napoli arriti fitore në ndeshjen në ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj Interit. Kjo ndeshje që u  zhvillua në San Paolo përfundoi me rezultat 1-0.

Rezultati u zhbllokua që në minutën e dytë të takimit në San Paolo, kur Christian Eriksen shënoi direkt nga goditja nga këndi.

Finalja e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Napolit do të zhvillohet më 17 qershor në Stadio Olimpico të Romës. /21Media