Napoli merr vendim të rëndësishëm për Meret

Siç raportohet nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Napoli ka arritur marrëveshje me portierin italian Alex Meret dhe agjentin e tij për të zgjatur qëndrimin në “Diego Armando Maradona”.

Napoli ia ka rinovuar kontratën Meretit deri në muajin qershor të vitit 2024, me opsionin për ta zgjatur atë edhe për një vit.

Meret do të nënshkruajë kontratën e tij të re gjatë ditëve në vazhdim, pasi që marrëveshja me PSG-në për Kyelor Navas dështoi këtë merkato verore.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button