Klubi i Napolit është duke punuar për të qenë skuadër aktive në tregun e transferimeve.

Sipas Sky Sport Italy, Napoli është duke shikuar mundësinë për transferimet e Federico Bernardeschi të Juventus dhe Lucas Moura të Tottenham.

Përveç kësaj te Napoli, pritet të ketë largime me Arkadiusz Milik që po kërkohet në Spanjë nga Atletico Madrid.

Napoli këtë sezon ka fituar Kupën e Italisë.