Megjithatë, ende ka porosi për të qëndruar në shtëpi duke i kufizuar njerëzit të udhëtojnë, por fuqia e internetit kursen ditën duke sjellë pamje spektakolare çdo ditë. Këtë herë, NASA vendosi të bekojë sytë duke ndarë imazhe të pabesueshme satelitore të një lulëzimi masive të lulekuqes në portokalli në Kaliforni. Lulet ishte aq intensive në mesin e prillit sa u panë lehtësisht nga hapësira, transmeton rtv21.tv.

Ndërsa njerëzit në shumë vende në të gjithë botën janë ende nën urdhrin e qëndrimit në shtëpi për shkak të COVID-19, NASA na ka dhënë disa imazhe spektakolare pa u larguar nga shtëpia!

Sateliti i Agjencisë Hapësinore Landsat 8 kapi këto pamje mahnitëse të Luginës së Antelope në Kaliforni më 14 Prill.

“Lulet lulëzuan pasi në Kaliforninë Jugore kishte reshje të konsiderueshme në mars dhe prill 2020,” shkroi NASA./21Media