Natasha Klauss flet për ribashkimin emocional të Sarës dhe Frankos në Pasionet e Fshehta 2

Duhej të kalonin 65 epizoda përpara se të takoheshin sërish në ekran, por pritja e gjatë ia vlejti. Natasha Klauss dhe Michel Brown luajtën këtë javë në një nga momentet më emocionale të sezonit të dytë të Pasioneve të Fshehta me ribashkimin e shumëpritur të personazheve të tyre: Sara dhe Franko. Një skenë prekëse që bëri shikuesin të vibronte nga emocionet dhe për protagonistët e saj  ishte shumë e veçantë për t’u regjistruar.
Aktorja, e cila ka gati 2 milionë ndjekës në Instagram, thotë se skena kishte konotacione të tjera të shkruara “dhe i transformuam pak në setin e regjistrimit, sepse mendoj se ajo që mbizotëron këtu janë emocionet më shumë se fjalët dhe patëm mundësinë të ishim  me një ekip që na mbështeti në atë vendim për ta bërë ashtu siç u pa në transmetim”, tha ajo përcjell portali rtv21.tv
“Mendoj, dhe nëse më kujtohet mirë, në atë skenë të ribashkimit të parë u shkrua një puthje, unë dhe Mishel thamë: “Një puthje është shumë e vështirë kur Sara nuk e di se çfarë ka ndodhur.” Ata nuk i kanë thënë Sarës se çfarë ka ndodhur, d.m.th., shikuesi e di se çfarë ndodhi me Frankon, por Sara nuk e di dhe Franko nuk e di se çfarë do të ndodhë dhe si do t’i tregojë, sepse në fund të fundit ai e mbajti larg saj nga puna e tij […] dhe puthja nuk i përshtatej ende,” shpjegon ai.
Klaus pranon se do të kishte dashur të ishte në gjendje të zhvillonte më shumë historinë e Sarës dhe Frankos, “por ardhja e Frankos ishte në epizodat e fundit dhe ishte shumë e vështirë të zhvillohej në një kohë kaq të shkurtër”. Pothuajse duhet të kishim regjistruar të gjitha skenat e 10 epizodave të fundit që të mund të zhvillonim shumë gjëra që do të kishim dashur t’i zhvillonim të dy si aktorë”, pranon ajo duke qeshur. “[Por] e kam jetuar me shumë emocione, me shumë ndjenja, me disiplinë, respekt dhe pjekuri. Ju tashmë shihni dy personazhe të mëdhenj, por shihni dashurinë e tyre dhe kjo ishte shumë e vështirë [për t’u arritur]. Nuk e di se çfarë do të ndodhte. Kjo bazohet praktikisht në kiminë që kemi unë dhe Mishel në skenë, e cila është shumë e vështirë për t’u gjetur”.
Aktorja siguron se publiku vazhdon të mahnitet nga çifti që ajo e realizon me aktorin argjentinas, Brown përcjell portali rtv21.tv
“Ajo që ndodh me Sarën dhe Frankon është diçka shumë e veçantë që nuk e kam përjetuar kurrë me ndonjë personazh”, tha Natasha.
“[Sara dhe Franko] ishte çifti i fundit që u bashkuan në sezonin e parë, ai që njerëzit më pak e prisnin, kështu që, sigurisht, ishte ai që njerëzit donin ta shihnin së bashku që në fillim, imangjinoni ndarjen e çiftit që ata donin të shihnin së bashku që në fillim, që në momentin e parë, sepse kështu duhej të bënin, që për publikun ishte shume e vështirë për tu kuptuar. Dhe ja japin në fund. Kënga është si ankth për ata që janë duke e pritur dhe dua ta shoh, kështu që vlera është e pamasë. [E pranoj] me mirënjohje, me dashuri dhe me habi të madhe se si e vlerësojnë atë”., tregoi Klauss.
Pasionet e Fshehta 2 përfundon të hënën e ardhshme, më 30 maj në Telemundo./21Media

Back to top button