Policia e Kosovës ka njoftuar se në mbrëmjën e së premtës janë ndaluar 13 automjete Taxi në të cilat gjendeshin gjithsejtë 52 emigrantë nga Siria.

Rasti ka ndodhur më 16 tetor në Leposaviq.

Përmes raportit 24 orësh të Policisë së Kosovës bëhet e ditur se për rastin është njoftuar Prokurori dhe pasi janë intervistuar vozitësit në cilësinë e dëshmitarit janë liruar./21Media