Homazhe të krerëve institucionalë në kryeqytet

Homazhe të krerëve institucionalë në kryeqytet

Presidentja e Republikës, Vjosa Osmani, kryeparlamentari, Glauk Konjufca dhe kryeministri, Albin Kurti, paraditën e sotme bënë homazhe në varrezat e dëshmorëve në kryeqytet. Familjarë të dëshmorëve kërkuan nga krerët institucionalë që të kujdesen për varrezat e të rënëve për lirinë e Kosovës./21Media