Shkak koronavirusi

Shkak koronavirusi

Pas ndërprerjes së NBA-së për shkak të koronavirusit janë ndërprerë edhe ligat si Euroliga dhe Eurocup në basketbollin europian.

Edhe disa kampionate të futbollit janë anuluar, shkaku i koronavirusit. Serie A, La Liga, Premier Liga e të tjera kanë marrë vendim që kampionati të pezullohet për 2 javë./21Media