Ndërtesa e Ambasadës Amerikane në Kosovë ndriçohet me ngjyrat e flamurit ukrainas

Po bëhen një vit që kur Rusia ka nisur luftën në Ukrainë. Kjo luftë u kundërshtua nga bashkësia ndërkombëtare duke dënuar vendimin e presidentit rus Putin, shkruan portal rtv21.tv
U vendosën sanksione ndaj Rusisë, ndërkohë që Ukraina u ndihmua me armatim.
E, sot në shenjë solidarizmi me Ukrainën, ndërtesa e Ambasadës Amerikane në Kosovë është ndriçuar me ngjyrat e flamurit ukrainas, shoqëruar me hashtag “Qëndrojmë me Ukrainën” dhe “Bashkë me Ukrainën”./21Media

Back to top button