Shumica janë marrë me të vërtetë me ide të dobishme dhe janë bërë krijues gjatë izolimit në këtë kohë pandemie. Ky njeri 53-vjeçar nga Kalifornia i realizoi projektet në karantinë duke ndërtuar një dyqan kafeje private në oborrin e shtëpisë së tij dhe duket shumë komod, transmeton rtv21.tv.

Një kontraktues me kohë të plotë ka ndërtuar vendin e tij të ëndrrave të kafesë të quajtur “La Vida” gjatë kohës së tij të lirë për tre muaj.

Në vend që të hidhte të gjitha materialet e papërdorura dhe plehrat nga punët e tij të mëparshme, ai u dha atyre një qëllim të ri dhe si rezultat, ai ka një zonë të përsosur ku mund të shijojë një filxhan kafe me familjen dhe miqtë.

Kafeneja ka një zonë komode për familjen dhe të ftuarit që të ulen së bashku rreth 6 persona dhe një tryezë për dy persona jashtë. Sikur të mos mjaftonte, dyqani i vogël i kafesë ka një banak prej druri, një zonë të ulur në bar, një pastiçeri, një mini frigorifer, mikrovalë, një tryezë shahu me dy karrige, një raft librash, një TV dhe një tabelë të menysë.

Me fjalë të tjera, duket dhe ndjehet si një kafene plotësisht funksionale që mund të mirëpresë klientët çdo ditë!/21Media