Ndeshja përfundoi me rezultat 26:26

Ndeshja përfundoi me rezultat 26:26

Në Benevento të Italisë, Kombëtarja e Kosovës në hendboll për meshkuj, ka filluar fazën kualifikuese për Botërorin “ Egjipti 2021 “ .

Ndeshjën e parë Kosova e ka zhvilluar me Italinë dhe ka përfunduar me rezultat 26:26 .

Nesër prej orës 18:00 Kosova takohet me Rumaninë ndërsa, të dielën prej orës 16:00 me Gjeorgjinë. /21Media