Ndeshja mes Tottenham dhe Manchester United përfundoi me barazim. Në minutën e 27-të, Steven Bergwijn shënoi golin e parë me një goditje shumë të fortë që nuk u arrit të ndalej nga De Gea.

Ndërsa, rezultati i ndeshje u barazua në minutën e 83-të të ndeshjes me anë të një goli nga Bruno Fernandes, i cili shënoi nga pika e bardhë. /21Media