Gjysmëfinalja e Kupës së Italisë

Gjysmëfinalja e Kupës së Italisë

Drejtori i Përgjithshëm i Interit, Beppe Marotta ka pohuar se ndeshja kundër Napolit në gjysmëfinalen e Coppa Italia, mund të shtyhet shkaku i koronavirusit.

Mediumi italian Calciomercato shkruan se njoftimi zyrtar pritet të bëhet brenda orëve të ardhshme dhe se burime pranë qeverisë italiane e kanë konfirmuar tashmë lajmin për ndeshjen e paraparë të zhvillohet nesër.

Kujtojmë se edhe dje u shty ndeshja Juventus-Milan./21Media