Ndeshjet tjera të Ligës së Kampionëve

Ndeshjet tjera të Ligës së Kampionëve

Sonte do të zhvillohen edhe dy ndeshje tjera të fazës se 1/16 të Ligës së Kampionëve.

Gjiganti holandez, Ajax do ta presë në shtëpi skuadrën mbretërore të Real Madridit, ndeshja e cila pritet të jetë ndeshja më interesante e mbrëmjes.

Ndeshja tjetër do të zhvillohet mes Tottenhamit dhe Dortmundit. Anglezët do te kenë mungesa të mëdha në këtë ndeshje, por pritet të shihet nëse skuadra gjermane do te jetë në gjendje të marrë ndonjë rezultat të mirë në Angli. Të dy ndeshjet fillojnë nga ora 21:00.