14 artistët që ndryshuan pamjen pasi u bënë të famshëm

14 artistët që ndryshuan pamjen pasi u bënë të famshëm

Të qenit person i njohur rrëmben vëmendje të madhe të publikut, kështu që artistët gjithmonë duhet të duken “mirë” dhe duke “shkëlqyer” në paraqitjet e tyre publike. Kjo punë bëhet më e vështirë për artistët me famë botërore, pasi që ata ndiqen edhe në jetën e përditshme nga paparacët, duke bërë kështu që t’i kushtojnë më shumë rëndësi paraqitjes së tyre.

Rtv21.tv, ua sjellë disa nga ndryshimet drastike që artistët bënë pasi arritën famën:

Kristen Stewart

Kristen Stewart has truly come into her own.

Ariana Grande

Ariana Grande is rarely seen anymore without her signature ponytail.

Miley Cyrus

Miley Cyrus now boasts blonde hair and a ton of tattoos.

Willow dhe Jaden Smith

Willow and Jaden Smith have become fashionable risk-takers.

Kesha

Kesha now favors a much brighter look.

Justin Timberlake

Justin Timberlake ditched his frosted tips.

Christina Aguilera

Christina Aguilera's sense of style has transformed.

Nicole Kidman

At the beginning of her career, Nicole Kidman was known for her bright red curls.

Lady Gaga

Lady Gaga has recently embraced a less theatrical red carpet style.

Bella Thorne

Bella Thorne has gone in the exact opposite direction.

Zendaya

Zendaya has evolved into a fashion icon.

Kylie Jenner

Kylie Jenner said her current look is thanks to makeup and

Adele

Adele ditched her bangs for a more timeless hairstyle.

Katy Perry

Katy Perry is rocking a shorter, blonder haircut these days.

Të gjithë artistët e lartëcekur janë të suksesshëm në industrinë e muzikës dhe filmit si dhe gëzojnë fansa anë e mbanë botës, të cilët nuk hezitojnë të përkrahin të preferuarit e tyre./21Media