Kështu duket tani aktori

Kështu duket tani aktori

Aktori i njohur turk, Ahmet Yenilmez i cili me rolin e “Hasanit” te seriali shumë i shikuar “Jetë e hidhur“ u bë i njohur edhe për publikun kosovar.

Me rolin e tij karizmatik të “Hasanit” arriti që të bëjë për vete shumë shikues të këtij seriali, i cili transmetohej në televizonin RTV21.

Përpos që është aktor, ai është edhe një producent shumë i njohur në Turqi. Aktualisht  ai ka 51 vjet dhe sa i përket ndryshimeve në dukjen e tij, nga koha kur seriali ka përfunduar, nuk  është se ka pësuar shumë.

Ndryshimet më të mëdhaja i vërejmë tek  mjekra e tij, që tani është më e madhe. Ahmeti aktualisht është shumë i angazhuar  në projekte të ndryshme teatrale, shkruan rtv21.tv

Se si duket tani “Hasni” mund ta shihni në  fotografit më poshtë.Kujtojmë se, “Jetë e hidhur” ishte seriali që mblodhi shumë kosovarë pas vetes vetëm për shkak se aty u përmend Kosova. Aktorët  e këtij seriali vazhdojnë ende të jenë të njohur për publikun kosovar./21Media