Të dielen Atletico Madrid njoftoi se dy anëtarë të ekipit rezultuan pozitiv me COVID-19 para ndeshjes çerekfinale me RB Leipzig.

Rezultatet erdhën pas testimit që u krye të shtunën dhe të dy janë në vetizolim.

Klubi spanjoll do të luajë të enjten në Lisbonë, Portugali./21Media