Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë celsius.

“Do të fryjë erë kryesisht nga jugperëndimi e lehtë deri mesatare.”, thuhet në njoftimin e IHK-së./21Media