Interi ka njoftuar se skuadra dhe stafi kanë rezultuar negativ në testin për Covid-19.

FC Internazionale Milano njofton se të gjitha rezultatet nga testet mjekësore të së premtes për lojtarët e klubit, stafin stërvitor, stafin drejtues dhe pjesën e mbetur të grupit të ekipit janë rikthyer negative”, thuhet në njoftimin e klubit.

Çdo klub në Serie A po teston skuadrën e tij dhe punëtorët. Nëse dikush zbulohet se është pozitiv për koronavirus para fillimit të trajnimit në grup të hënën, atëherë ata do të izolohen.

Protokolli mjekësor ende nuk është përfunduar për atë që ndodh nëse një lojtar teston pozitiv pasi të ketë filluar trajnimet në grup.

Kjo pasi qeveria e shtetit dëshiron që e gjithë skuadra të karantinohet për 15 ditë, ndërsa klubet dhe Shoqata e Lojtarëve po bëjnë presion për të izoluar vetëm lojtarin apo anëtarin e infektuar./21Media