Rajoni më i ftohtë në botë, temperatuat në -59 gradë

Rajoni më i ftohtë në botë, temperatuat në -59 gradë

Në rajonin më të ftohtë të botës në Siberi këtë javë temperaturat kanë rënë deri në -59 gradë Celsius.

Disa fotografi mbresëlënëse të shkrepura nga banorët e këtij vendi të Rusisë tregojnë se ata jetojnë dhe punojnë pa ndonjë problem, edhe pse atje temperaturat këto ditë kanë rënë në minus 59 gradë, transmeton rtv21.tv

Mësuesja Galina Davydova nga Yakutia, tregon se si rrobat që i ka pastruar i janë ngrirë për pak sekonda duke marrë pamjen e një skulpture.

Përveç rrobave asaj i ngrihen edhe pastat edhe pse i ka nxjerr të ngrohta në diell. /21Media