Dr.Ahmeti: Rritja e numrit të pacientëve mund të çojë në kolaps.-Ministri Zemaj: Bartja e maskave, e obligueshme

Dr.Ahmeti: Rritja e numrit të pacientëve mund të çojë në kolaps.-Ministri Zemaj: Bartja e maskave, e obligueshme

“Rekomandimet parandaluese për Covid-19 patjetër të respektohen”

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës po mjekohen 111 raste me koronavirus.

66 raste janë në reparte me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.

Duke njoftuar për gjendjen e pacientëve në Klinikën Infektive, infektologu Salih Ahmeti, tha se kapacitetet e kësaj klinike janë të mbushura./21Media