Në Klinikën Infektive sot janë të hospitalizuar gjithsej 22 raste. Prej tyre të sëmurë me Covid -19 janë gjithsej 12 raste.

Sipas njoftimit të Klinikës Infektive, nga 12 rastet me COVID-19, tetë prej tyre janë në gjendje stabile, ndërsa katër raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive, prej të cilëve dy pacientë janë në gjendje më të rënduar dhe janë duke u trajtuar në mjekimin Intensiv të kësaj klinike./21Media

Në klinikën Infektive, sot me 15.05.2020, janë të hospitalizuar gjithsej 22 raste. Prej tyre të sëmurë me Covid -19…

Gepostet von QKUK- Shskuk info am Freitag, 15. Mai 2020