Dr,Ahmeti: Dy pacientë në gjendje të rëndë

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare po mjekohen 12 pacientë me Covid-19. Dy janë me oksigjenoterapi dhe dy në gjendje të rëndë shëndetësore. Në komunën e Ferizajt gjatë ditës së djeshme janë paraqitur edhe 9 raste të reja me COVID-19, që thuhet të jenë raste kontakti. U bëhet thirrje qytetarëve që të vazhdojnë t’i respektojnë masat mbrojtëse. (Teksti-Albulena NUHA, kamera- Fatos VESELI)./21Media