Në pritje të fëmijës së 12-të, familja e madhe e inspiruar nga një film

2 min read

Një çift i cili do të bëhet versioni i vërtetë i familjes në komedinë klasike “Cheaper By The Dozen” janë duke pritur fëmijën e tyre të 12 -të – gati 12 vjet nga dita që kur festuan ardhjen e fëmijës së tyre të parë.

Tashmë prindër të 11 fëmijëve të gjithë emrat e të cilëve fillojnë me shkronjën “C”,  Courtney dhe Chris Rogers thanë se fëmijët e tyre vazhdonin të kërkonin për “vetëm një fëmijë”, në mënyrë që ata të mund të ishin si filmi me Steve Martin dhe Kate Baker, transmeton rtv21.tv.

Tani nëna 37-vjeçare thotë se ajo dhe burri i saj Chris, 33-vjeç, mezi presin fëmijën e 12-të, që pritet në mars.

“Më pëlqen të jem një nënë e që qëndron në shtëpi. Foshnja e re do të jetë këtu kur fëmija i madh të mbushë 12 vjeç, në mars të vitit të ardhshëm. Një arsye pse fëmijët e mi donin që të kishim 12 është për shkak të filmit, Cheaper By The Dozen. Ata kanë dashur që unë të kem një tjetër dhe vazhdonin të më kërkonin: “Vetëm një, mami, vetëm një”, u shpreh ajo.

Ndërsa çifti nuk e di ende nëse ata kanë një djalë apo një vajzë, Courtney është e bindur se emri i foshnjës do të fillojë me ‘c’ si fëmijët e tyre të tjerë – Clint, 11, Clay, 10, Cade , 8, Callie, 8, Cash, 6, binjake 6 Colt dhe Case, Calena, 4 , Caydie, 3, Coralee, 2 dhe Caris, 9 muaj, transmeton rtv21.tv.

“Ne kemi hedhur disa emra përreth, por zakonisht e mbajmë sekret deri në lindje,” qeshi ajo.

Courtney, e cila dokumenton jetën e tyre me 140 kafshët, përfshirë derrat, delet, qentë dhe pulat, në faqen e saj në Instagram, thotë se ajo nuk e filloi jetën martesore duke pritur të kishte kaq shumë fëmijë.

Ende duke i shkolluar të gjithë në shtëpi, çifti gjithashtu shpreson të ndihmojë fëmijët më të mëdhenj që të bëjnë kalimin në shkollën online ose mësimin në distancë të një lloji sapo lëndët të bëhen më të vështira./21Media