Në ekranin e RTV21 është duke u transmetuar seriali turk “Emri im është engjëll”, serial ky i cili ka marrë vëmendje të madhe jo vetëm në Turqi por, edhe vendet tjera.

Pjesë e serialit janë aktor të njohur por, gjithashtu edhe emra të rinjë të kinematografisë turke. Në mesin e tyre është edhe Rabia Soyturk në rolin e “Defnes”, dhe Mustafa Mert Koç në rolin e “Omerit”.

 

Në serial mes njëri-tjetrit ekziston një dashuri e madhe por në disa raste dashuria e tyre është  edhe e pamundur.

Dyshja duket se kanë raport të mirë mes vete në jetën reale, madje për ta në mediat turke është shkruar se afërsia e tyre e madhe  po lind dyshime se ata janë në lidhje dashurie.

Seriali transmetohet nga e hëna në të premtën duke filluar nga ora 20:00./21Media