Policët përshkruajnë skenën e tmerrit në shtëpinë ku nëna vrau dy djemtë e saj në moshën nëntë dhe tre vjeç

Policët përshkruajnë skenën e tmerrit në shtëpinë ku nëna vrau dy djemtë e saj në moshën nëntë dhe tre vjeç

Një nënë nga Alabama është arrestuar pasi dyshohet se ka vrarë dy djemtë e saj të vegjël, në një veprim që policia e përshkroi si ‘të keqen e pastër’.

Gruaja aktualisht është në spital në gjendje kritike nga plagët me të cilat ishte lënduar vetë, përcjell rtv21.tv.

Fëmijët ishin në moshën 9 dhe 3 vjeç, tha Coroner County Cullman Jeremy L. Kilpatrick.

Autoritetet nuk e kanë identifikuar ende gruan ose fëmijët.

“Ka shumë të këqija në këtë botë, dhe … ajo që pamë sot, ishte e keqe,” u tha Sherif Qarkut Cullman Matt Gentry gazetarëve në një konferencë për shtyp.

Vrasjet e pretenduara u zbuluan të Shtunën pasdite kur deputetët iu përgjigjën një thirrje 911 dhe gjetën dy djem të vdekur në shtëpinë e tyre pranë Baileyton.

“Edhe pasi keni punuar në zbatimin e ligjit për 20 vjet kurrë nuk mund të përgatiteni veten … për diçka të keqe që do t’u ndodhë fëmijëve,” tha Sherif Gentry.

“Në 20 vitet e mia përvojë, kur merresh me fëmijë dhe akte të tmerrshme, është shumë e vështirë,” tha Gentry.

Pasi u gjetën kufomat e fëmijëve, prona u kontrollua sipas WBMA.

“Brenda nja dyqind metra vendbanimit, ne gjetëm të dyshuarin, e cila është nëna e fëmijëve,” tha Gentry. “Ne arrestuam nënën dhe ajo u dërgua në një spital.”

Hetuesit e Zyrës së Sherifit tani janë duke punuar me Avokatin e Qarkut i cili planifikon të ngarkojë gruan në lidhje me vdekjen e fëmijëve të saj.

Autoritetet nuk kanë dhënë detaje në lidhje me dëmtimet e saj ose si djemtë u vranë.

“Ne nuk e dimë se çfarë e shkaktoi këtë incident tragjik, por ajo që mund t’ju them është se e keqja ishte e përfshirë”, tha Gentry në konferencën për shtyp jashtë shtëpisë së familjes.

Detaje se çfarë ndodhi saktësisht gjatë incidentit pritet të dalin brenda ditëve në vazhdim./21Media