Nëntë kuti picash të mbushura me drogë me vlerë rreth 500,000 funte janë sekuestruar gjatë një operacioni të policisë.

Përmbajtja që mendohet të jetë kokainë dhe kanabis, u zbulua kur oficerët kërkuan pronat në Hollingëorth, Tameside, të mërkurën.

“U gjetën nëntë kuti pica, secila përmbante një kilogram drogë dhe para”, tha Policia e Manchesterit.

Tre burra, të moshave 39, 20 dhe 19 vjeç, u arrestuan nën dyshimin e posedimit të drogës me qëllim furnizimi, transmeton rtv21.tv.

Droga ishte shtypur në blloqe me shenja nënshkrimi.

Det Con Jake Orr përshkroi kapjen si një “zbulim thelbësor” dhe një “hap i madh” në angazhimin e tij për të trajtuar tregtinë e drogës në rajon./21Media