Shkëndija e Tetovës synon të kalojë një raund tjetër të Ligës së Kampionëve

Shkëndija e Tetovës synon të kalojë një raund tjetër të Ligës së Kampionëve

Shkëndija mëson kundërshtarin me të cilin do të përballet në fazën play off të Ligës së Kampionëve, sigurisht nëse do të arrij të bëjë mrekullinë ndaj Salzburgut në raundin të tretë kualifikues.

Shorti i ka rezervuar si kundërshtari të mundshëm ekipit tetovar fituesin e çiftit Crvena Zvezda-Spartak Trnava. Ndeshjet e fazës play off janë programuar për t’u zhvilluar me 21/22 gusht dhe 28/9 gusht.

Nëse Shkëndija do të eliminohet nga Salzburgu, atëherë në fazën play off të Ligës së Evropës do të përballet me fituesin e çiftit Cork City – Rosenborg.