Kur kanë mbetur edhe pak qaste deri te fillimi i ndeshjes ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, të dy këto skuadra tashmë e kanë të njohur rivalin e tyre në finale.

Fituesi ndërmjet Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës, në finale do të ballafaqohet me Gjeorgjinë e cila sot e mposhti Bjellorusinë me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm për vendasit e realizoi nga pika e bardhë, Tornike Okriashvili.