Ushqehuni mirë dhe do të ndiheni rahat me erën e gojës suaj

Ushqehuni mirë dhe do të ndiheni rahat me erën e gojës suaj

Era e keqe mund të jetë shumë e turpshme dhe më shumë se 80 milionë njerëz vuajnë nga ajo në të gjithë botën. Për një intervistë pune ose në një datë mbajtja e një molle të freskët ose çamçakëz është sigurisht një mundësi e mirë.

Për t’ju mundësuar të buzëqeshni pa u frikësuar për erën e gojës suaj, duhet të ushqeheni mirë.

Mollët dhe karotat përmirësojnë tretjen dhe mbajnë sistemin e tretjes të shëndetshëm. Pra, kjo do të thotë që nuk do të ketë më formim të gazit në stomak, i cili kur lëshohet përmes gojës shkakton erë të keqe, transmeton rtv21.tv

Era e keqe mund të ndodhë edhe nga stomaku i zbrazët. Nëse hani pemë dhe perime këto probleme rrallë do të ndodhin, pasi sistemi juaj imunitar do të jetë më i fortë dhe stomaku nuk do të jetë i zbrazët.

Pini çaj jeshil pasi ka shumë përfitime shëndetësore, të cilat përfshijnë përmirësimin e funksionit të trurit dhe zvogëlimin e rrezikut të formave të caktuara të kancerit. Ndihmon gjithashtu në detoksikimin e trupit dhe në këtë mënyrë zvogëlon erën e keqe të trupit dhe erën e urryer.

Pini sa më shumë ujë pë të mbajtur gojën të hidratuar, në të vërtetë shpërlani grimcat e ushqimit dhe qelizat e vdekura. Kjo do të ndihmojë në parandalimin e rritjes bakteriale në gojë. Pirja e ujit është gjithashtu thelbësore për shumë procese të tjera metabolike. Pra, mos e anashkaloni atë./21Media